09038494675
شما اینجا هستید: هرمز آی تی سرور اختصاصی, سرور مجازی, میزبانی وب هاست ابری چیست
هاست ابری چیست

هاست ابری چیست

cloud hosting 300x225 هاست ابری چیستهاست ابری تازه ترین شکل هاستینگ است که در چند سال اخیر به شدت محبوبیت پیدا کرده است.

ایده اصلی هاستینگ ابری همان قاعده قدیمی «تفرقه بینداز و حکومت کن» است! منابع مورد نیاز برای نگه‌داری وب‌سایت در بین بیش از یک سرور وب توزیع می‌شوند و بر اساس نیاز تأمین می‌شوند.

این کار تا حد زیادی امکان داون شدن سایت در اثر اختلال در یک سرور را از بین می‌برد.

جنبه مهم دیگر هاست ابری امکان مدیریت آسان اوج بار است، بدون آن‌که مشکل پهنای باند بروز کند.

زیرا در صورت افزایش بار هر کدام از سرورها می‌توانند بقیه کار را از طریق فراهم آوردن منابع مورد نیاز بر عهده بگیرند.

در نتیجه وب‌سایت شما تنها به یک سرور متکی نخواهد بود، و در عوض گروهی از سرورها را در اختیار خواهد داشت , این مجموعه سرورها را که با هم کار می‌کنند به نام «ابر» (Cloud) می‌شناسند.

یکی از بهترین مثال‌ها برای هاست ابری گوگل است , بهترین موتور جست‌جوی دنیا منابعش را روی صدها سرور روی ابر توزیع کرده است، پس عجیب نیست که هرگز متوجه داون بودن گوگل نشده باشید , اگر هم گاهی بعضی سرویس‌های گوگل در دسترس نبوده اند دلیل آن عملیات برنامه ریزی شده نگه‌داری و به روز رسانی بوده است.

چنان که گفتیم انتظار می‌رود در یک معماری سرور ابری هر سرور بخش خاصی از فعالیت‌ها را بر عهده دارد و در صورت مشکل پیدا کردن هر کدام از سرورها، یک یا چند سرور دیگر موقتاً به عنوان پشتیبان منابع ضروری را تأمین کنند.

در حالت سربار شدن یکی از سرورها نیز وضعیت مشابهی پیش می‌آید , اما استفاده از سرورهای بی‌کیفیت به عنوان فناوری ابری می‌تواند به شدت بازده کار را کاهش دهد و این کاری است که برخی از شرکت‌های ارایه خدمات هاستینگ تحت نام هاست ابری انجام می‌دهند و مشتریان را نسبت به کیفیت هاست ابری بی اعتماد می‌کنند.

بنابراین در ارائه سرویس‌های هاستینگ ابری تجاری تمرکز اصلی باید بر کیفیت کار باشد , شرکت‌های خدمات ابری باکیفیت از نرم افزارهای مجازی سازی قوی استفاده می‌کنند و سرویس‌های ابر بسیار قابل اطمینان در اختیار مشتریان‌شان می‌گذارند که حتی می‌تواند بهتر از سرورهای اختصاصی باشد.

در مقایسه سرورهای اختصاصی با هاستینگ ابری در صورت برپایی درست قابلیت اطمینانی که می‌توان از یک هاست ابری انتظار داشت بیش‌تر است , زیرا به جای یک سرور اختصاصی چندین سرور در اختیار دارید که به شما امکان می‌دهد که با هر شرایط اضطراری یی به خوبی مقابله کنید و باز هم باید تأکید کنیم که هر هاست ابری واقعاً این خصوصیات را ندارد و در بسیاری موارد شما فقط تعدادی سرور ضعیف در اختیار دارید که مجموعه شان فقط باعث پراکنده کاری می‌شود و بهره خاصی به شما نمی‌رساند.

در مورد قیمت‌ها اگر مصرف شما بالا باشد هزینه مربوط به هاستینگ ابری می‌تواند قدری بیش‌تر باشد , در مقام مقایسه، سرورهای مجازی که معمولاً استفاده می‌کنیم هم قیمت پایینی دارند و هم قابلیت اطمینان کم‌تر , زیرا در سرورهای مجازی (VPS) یک سرور خود به چند تکه تقسیم می‌شود و هر قسمت در اختیار یک کاربر قرار می‌گیرد , نتیجه البته هزینه کم‌تر است , اگر فاکتور قابلیت اطمینان اولویت شما نیست با تهیه یک VPS با هزینه مناسب می‌توانید یک هاست مناسب داشته باشید.

دسته بندی: سرور اختصاصی, سرور مجازی, میزبانی وب تاریخ: ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
خرید هاست
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به هرمز آی تی می باشد.
copyright 2017 Hormoz IT - Designed and Developed Hormoz IT