09038494675
شما اینجا هستید: هرمز آی تی سئو و بهینه سازی, میزبانی وب هاست وب سایت شما برای موتور های جستجو چه اهمیتی دارد؟
هاست وب سایت شما برای موتور های جستجو چه اهمیتی دارد؟

هاست وب سایت شما برای موتور های جستجو چه اهمیتی دارد؟

همانطور که می دانید موتور های جستجو از اهمیت بسیاری در دنیای امروزی برخوردار می باشند اما ما در اینجا می خواهیم این سوال را بپرسیم که آیا هاست یک وب سایت چه اهمیتی برای موتور های جستجو خواهد داشت؟

هاست وب سایت شما برای موتور های جستجو چه اهمیتی دارد؟

web hosting 2 هاست وب سایت شما برای موتور های جستجو چه اهمیتی دارد؟

یک هاست خوب میتوانید موجب پیشرفت کسب و کار شما شود چرا که آپتایم بالا و پایدار بودن سرور هاستینگ شما در پیشرفت شما تاثیر مستقیم دارد و نمیتوان به راحتی و بدون تفاوت از کنار آن عبور کرد , اگر شما به درستی میزبان وب سایت خود را انتخاب نکنید ممکن است خسارات بسیار زیادی به شما وارد شود.

مثلا شما یک فروشگاه اینترنتی یا یک سایت پربازدید دارید که در هر لحظه بازدید کننده های زیادی از سایت شما دیدن می کنند اگر روزانه ۱ یا ۲ ساعت هاست سایت شما قطع باشید چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ طبیعی است که شما با افت بازدید و فروش مواجه خواهید شد و اگر معادل آن را در طول یک ماه و یک سال محاسبه کنید معادل ۱ روز در ماه و ۳۰ روز در سال خواهد شد به ازای ۱ ساعت قطعی در روز و به راحتی قابل محاسبه خواهد بود ممکن است شما یک شرکت بزرگ باشید و در همان لحظه نیاز به تبادل دیتا با مشتری خود باشید و همان لحظه هاست شما در دسترس نباشد چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ بهتر است این سوال را خودتان پاسخ دهید تا به عواقب قطعی هاست خود پی ببرید.

آیا هاست در رتبه بندی سایت موتور های جستجو تاثیر خواهد داشت؟

به طور معمول یک هاست مناسب تاثیری چندانی بر روی وضعیت سئو سایت و یا به طور کلی موقعیت سایت در موتور های جستجوگر ندارد، اما یک هاست غیر استاندارد می تواند به تنهایی یک سایت رو نابود کند!

مهم ترین فاکتور برای انتخاب هاست مناسب که در جهت بهینه سازی وب سایت دو عامل است که این عوامل عبارتند از :

  • سرعت هاست
  • پایداری هاست (آپتایم)

عوامل دیگه ای هم در کیفیت میزبانی وب مثل موقعیت سرور، امنیت و پشتیبانی ملاک می باشد اما تنها نکاتی که جهت بهینه سازی وب سایت باید توجه کنید سرعت و آپتایم است.

 

web hosting 1 هاست وب سایت شما برای موتور های جستجو چه اهمیتی دارد؟

منظور از آپتایم هاست و سرور چیست؟

آپتایم و یا زمان پایداری سرور به مقدار زمانی گفته می شود که سایت در دسترس و اصطلاحا بالا است، میزان آپتایم یک سرور را معمولا به صورت درصدی و ماهیانه اندازه گیری می کنند به طوری که می گویند آپتایم این سرور ۹۹% است، این یعنی سرور مورد نظر در مدت زمان ۳۰ روز بمدت ۷ ساعت و ۱۰ دقیقه در دسترس نبوده.

آپتایم استاندار هاست و مورد قبول باید چقدر باشد؟

آپتایم مورد قبول و استانداردی که شرکت های میزبانی وب باید ارائه دهند ۹۹% است و اگر کمتر از آن باشد قابل قبول نیست. حال سوال اینجاست که اگر آپتایم هاست ما کمتر از ۹۹% باشد چه مشکلی برای سایت ما پیش می آید؟ لطفا به عکس زیر نگاه کنید تا متوجه شوید که آپتایم هاست چقدر مهم است.

web hosting mark crawl errors as fixed هاست وب سایت شما برای موتور های جستجو چه اهمیتی دارد؟

همانطور که می بینید تعداد زیادی خطاهای Not found به دلیل استفاده از هاست های غیراستاندار ایجاد شده است و صفحات زیادی از سایت شما از نتایج جستجوی گوگل حذف شده است.

این اتفاق زمانی رخ می دهد که آپتایم سایت کمتر از ۹۹% درصد باشد و باعث میشود هنگامی که خزنده های گوگل وارد سایت می شوند قادر به ایندکس کردن سایت نباشند و آن صفحات را عنوان صفحات ۴۰۴ شناسایی می کنند و پس از مدتی از نتایج حذف می کنند، اینجاست که اهمیت هاست معلوم میشود!

باور های اشتباه از هاست چیست؟!

سرعت ایندکس شدن سایت :

عده ای بر این باورند که ربات های گوگل  صفحات سایت هایی که در سرور های خارجی هستند را زود تر ایندکس می کند و بیشتر به سایت آنها سر می زند که این مورد هم کاملا غلط است و سرعت ایندکس صفحات هیچ ربطی به موقعیت سرور ندارد , این باور هم از آنجایی شکل گرفته که بسیاری فکر می کنند چون گوگل در ایران سرور ندارد نمی تواند به خوبی و سرعت به سایت سر بزند و صفحات آن را ایندکس کند، اما این عده نمی دانند که گوگل در اکثر کشور های دنیا سرور ندارد و اکثر سرور های آن در آمریکا و هند قرار دارند! پس این نظریه دوستان کاملا غیر منطقی و دور از اهدف گوگل است.

موقعیت سرور :

بسیاری بر این باورند که موقعیت سرور میزبانی سایت یکی از فاکتور های اثر گذاری هاست بر سئو و رتبه بندی موتور های جستجو است و مثلا اگر یک سایتی بر روی سرور انگلیس میزبانی شود رتبه بهتری در گوگل انگلیس  https://google.co.uk می گیرد اما اصلا اینطور نیست و موقعیت سرور هیچ تاثیر مستقیمی بر روی وضعیت بهینه سازی و سئو سایت ندارد. اما موقعیت سرور تنها در مواقع نادری می تواند باعث بهبود رتبه سایت بشود که به بحث Local SEO و نتایج کشوری بر می گردد.

به طور مثال : اگر سایت هایی که خدمات فروش محصولات ارائه می دهند (فروشگاه های اینترنتی) بر روی سرور کشوری باشند رتبه بهتری در نتایج تب Shopping گوگل دریافت می کنند.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

موفق باشید.

دسته بندی: سئو و بهینه سازی, میزبانی وب تاریخ: ۰۷ بهمن ۱۳۹۶
خرید هاست
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به هرمز آی تی می باشد.
copyright 2017 Hormoz IT - Designed and Developed Hormoz IT