09038494675
شما اینجا هستید: هرمز آی تی میزبانی وب آموزش User Manager سی پنل
آموزش User Manager سی پنل

آموزش User Manager سی پنل

این یک ویژگی جدید است که در آخرین نسخه سی پنل معرفی شده است، از طریق بخش مدیریت کاربر، می توانید تمام کاربران موجود در cPanel خود را با یک رابط واحد کنترل کنید. این رابط شما را به تمام حساب های کاربری که دارای حساب های ایمیل یا حساب های FTP هستند که با دامنه شما مرتبط هستند نشان می دهد، میتوانید با ویرایش آن حسابها را تغییر دهید، گذرواژهها را تغییر دهید و همچنین میتوانید آنها را از اینجا حذف کنید، این رابط به شما امکان اضافه کردن کاربر جدید و ارتباط آنها با FTP و حساب ایمیل را نیز می دهد.

حذف یک حساب کاربری

مرحله اول : با کلیک کردن روی آخرین نماد در نوار کناری در سمت چپ، مدیر کاربر (User Manager) را باز کنید، هنگامی که مدیر کاربر (User Manager) باز است، یک رابط کاربری مانند این را خواهید دید.

user manager آموزش User Manager سی پنل

مرحله دوم : شما می توانید تمام حساب های سی پنل خود را در اینجا مشاهده کنید که شامل حساب های سیستم شما نیز می شود، حساب دارای آیکون Inbox با رنگ نشان می دهد که حساب دارای یک آدرس ایمیل است، حساب هایی که نشانگر کامیون کامپکت دارند، نشان می دهد که حساب دارای دسترسی به حساب FTP است، در حالی که حساب هایی که دارای آیکون دیسک رنگی هستند، نشان می دهد که حساب دسترسی به یک دیسک وب دارد.

مرحله سوم : پیدا کردن حساب کاربری که میخواهید حذف کنید و  بر روی لینک حذف (Delete) کلیک کنید.

delete link آموزش User Manager سی پنل

مرحله چهارم : شما باید برای انجام اینکار، بر روی دکمه حذف کلیک کنید تا حساب کاربری حذف شود.

ویرایش یک حساب کاربری

مرحله اول : حساب کاربری که می خواهید ویرایش کنید یا رمز عبور آن را تغییر دهید، روی لینک ویرایش یا تغییر رمز عبور زیر این حساب کلیک کنید، هر دوی این ها شما را به همان رابط کاربری می برد، جایی که می توانید حساب را ویرایش کنید.

change password آموزش User Manager سی پنل

مرحله دوم : شما می توانید نام کامل کاربر را مشخص کنید، یا غیره، شما می توانید شناسه ایمیل دیگری را برای آن حساب ارائه دهید.

مرحله سوم : برای دیدن اطلاعات امنیتی به پایین بروید، می توانید یک رمز عبور جدید در این رابط ارائه دهید یا اینکه آیا می خواهید رمز عبور را تغییر دهید.

security information آموزش User Manager سی پنل

مرحله چهارم : خدماتی را که می خواهید برای آن حساب کاربری را از رابط سرویس فعال کنید را انتخاب کنید.

services آموزش User Manager سی پنل

شما می توانید ایمیل را فعال یا غیرفعال کنید، همچنین می توانید Quota برای ایمیل این حساب تغییر دهید، شما همچنین می توانید FTP را برای این حساب فعال کنید، فقط سوئیچ را برای فعال کردن حساب FTP حرکت دهید.

مرحله پنجم : برای ذخیره بر روی Save کلیک کنید.

ساخت یک حساب کاربری جدید

مرحله اول : روی دکمه «Add User» در سمت راست رابط کاربری مدیر کلیک کنید، و شما همان صفحه ای را خواهید دید که در Edit User Interface دیدید.

basic information آموزش User Manager سی پنل

مرحله دوم : تمام اطلاعات لازم مانند نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید، همچنین میتوانید نام کامل کاربر را وارد کنید، اما اختیاری است.

مرحله سوم : خدماتی را انتخاب کنید که می خواهید به آن کاربر خاص بدهید، فعال کردن خدمات با حرکت دادن سوئیچ برای فعال یا غیرفعال کردن خدمات انجام می شود.

services1 آموزش User Manager سی پنل

مرحله چهارم : روی دکمه ایجاد (Create) برای ایجاد کاربر و بازگشت به رابط کاربری مدیر کلیک کنید برای ایجاد و اضافه کردن کاربر دیگر  همین کار را دوباره باید انجام دهید.

برای راهنمایی بیشتر به صفحه آموزش Statistics & Dashboard سی پنل مراجعه کنید.

موفق باشید.

 

دسته بندی: میزبانی وب تاریخ: ۰۳ مرداد ۱۳۹۶
خرید هاست
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به هرمز آی تی می باشد.
copyright 2017 Hormoz IT - Designed and Developed Hormoz IT