09038494675
شما اینجا هستید: هرمز آی تی میزبانی وب آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل
آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

آیا می خواهید وردپرس را مستقیما بر روی سایت خود نصب کنید؟ ما روش هایی را که می توانید از وردپرس برای وبلاگ یا وب سایت شخصی خود استفاده کنید را پوشش می دهیم، بنابراین در اینجا نحوه نصب نرم افزار وردپرس را به صورت دستی بر روی هاست سی پنل را به شما می آموزیم با ما همراه باشید.

مراحل نصب :

یک پایگاه داده برای وردپرس ایجاد کنید :

اولا شما باید یک پایگاه داده MySQL را روی سرور خود برای وردپرس نصب کنید، شرکت های میزبانی وب بیشترین رابط کاربری را فراهم می کنند که می تواند پایگاه داده را به آسانی تنظیم کند و در اینجا ما از Wizard MySQL در پنل مدیریت محبوب سی پنل استفاده خواهیم کرد. اگر ارائه دهنده خدمات میزبانی شما از یک رابط کاربری متفاوت استفاده کند، مراحل ممکن است کمی متفاوت باشند، اما عموما باید بیشتر کار کنند.

برای انجام این کار در cPanel، به داشبورد خود وارد شوید، به بخش Database بروید و Database Wizard MySQL را انتخاب کنید.

cpanel 1 آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

یک نام جدید برای پایگاه داده خود وارد کنید توجه داشته باشید که نام کامل شما شامل نام در سمت چپ کادر متن می شود، بنابراین نام کامل معمولا چیزی شبیه به yourhosting_yourdatabasename است. بعد از آماده شدن، روی Next Step کلیک کنید.

cpanel 2 آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

حالا یک نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید و روی Create User کلیک کنید. اگر می خواهید مطمئن شوید که یک رمز عبور قوی دارید، می توانید از Generator Password استفاده کنید که رمز عبور ایمن و تصادفی ایجاد می کند. دوباره، اطمینان حاصل کنید که رمز عبور و نام کاربری را یادداشت کنید، همانطور که در هنگام تنظیم وردپرس به این اطلاعات نیاز دارید.

cpanel 3 آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

دانلود وردپرس و آپلود آن به سایت شما

در حال حاضر شما آماده دریافت وردپرس در وب سایت خود هستید. به صفحه دانلود وردپرس بروید و فایل zip حاوی آخرین نسخه وردپرس را دانلود کنید.

cpanel 4 آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

محتویات فایل زیپ وردپرس را استخراج کنید و توجه کنید که این فایل ها را ذخیره کرده اید.

cpanel 5 آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

پس از استخراج فایل ها، شما باید یک فایل wp-config.php با اطلاعات پایگاه داده خود ایجاد کنید. برای انجام این کار، پوشه وردپرس را باز کنید، فایل wp-config-sample.php را پیدا کرده و آن را در ویرایشگر وب مورد علاقه خود یا یک ویرایشگر متن مانند notepad بگذارید.

cpanel 6 آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

به تنظیمات خروجی زیر در فایل بروید و اطلاعات را از پایگاه داده ای که قبلا ایجاد کرده اید وارد کنید. نام پایگاه داده خود را به جای database_name_here قرار دهید، نام کاربری خود را به جای username_here و غیره قرار دهید. برای اکثر میزبان، نام میزبان را به عنوان محلی بگذارید؛ اگر سایت شما پیکربندی متفاوت است، با ارائه دهنده میزبانی وب خود را برای اطلاعات پایگاه داده بررسی کنید. نقل قول های تک در محل را ترک کنید فقط اطلاعات صحیح را به جای متن پرینت به طور پیش فرض وارد کنید.

cpanel 7 آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

هنگامی که تنظیمات شما وارد می شوند، فایل را به عنوان wp-config.php ذخیره کنید. اطمینان حاصل کنید که فایل را به عنوان تمام فایل ها انتخاب کنید در حال ویرایش در دفترچه یادداشت است.

cpanel 8 آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

شما هم اکنون آماده آپلود وردپرس به سایت خود هستید. اگر شما قبلا یک برنامه FTP ندارید، می توانید FileZilla رایگان را دانلود کنید و آن را نصب کنید.

cpanel 9 آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

حالا FileZilla یا یکی دیگر از سرویس گیرندگان FTP را باز کنید و اطلاعات حساب FTP خود را در بالا وارد کنید. شما باید این اطلاعات را از ارائه دهنده میزبانی خود دریافت کرده باشید؛ اگر مطمئن نیستید، ممکن است لازم باشد با سرویس پشتیبانی ارائه دهنده خدمات میزبانی وب سایت خود تماس بگیرید. هنگامی که اطلاعات شما وارد می شود، Quickconnect را کلیک کنید.

cpanel 10 آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

پس از چند لحظه، شما باید از طریق FTP به وب سایت خود متصل شوید. اگر در عوض شما یک خطا در ورودی فعالیت مشاهده می کنید، اطلاعات ورود خود را دوبار چک کنید زیرا نام کاربری یا گذرواژه شما نادرست است.

cpanel 11 آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

در حال حاضر، اگر شما می خواهید وردپرس را به عنوان وب سایت اصلی خود نصب کنید، به سمت public_html در سرور خود بروید، که در سمت راست پنجره قرار دارد. اگر می خواهید آن را به عنوان زیر شاخه نصب کنید، سپس به پوشه انتخابی خود بروید.

cpanel 12 آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

در سمت چپ پنجره، پوشه وردپرس خود را در رایانه خود مرور کنید. آن را باز کنید، تمام فایل ها را انتخاب کنید، سپس روی آن کلیک راست کرده و Upload را انتخاب کنید.

cpanel 13 آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

پایان راه اندازی وردپرس

آپلود کامل چندین دقیقه طول خواهد کشید، بسته به سرعت اتصال اینترنت شما. پس از پایان کار، می توانید سایت خود را راه اندازی کنید. مرورگر خود را باز کنید و http://yourdomain.com/wp-config.php را وارد کنید، domaindom.com را با نام دامنه یا دامنه خود جایگزین کنید. پس از چند لحظه، صفحه پیکربندی وردپرس باز خواهد شد. یک نام برای سایت خود و اطلاعات حساب کاربری برای مدیر سایت وارد کنید آدرس ایمیل خود را نیز وارد کنید، بنابراین اطلاعات سایت را می توان به شما ایمیل فرستاد. وقتی همه چیز وارد شد، روی نصب وردپرس کلیک کنید.

cpanel 14 آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

بعد از یک لحظه، صفحه موفقیت را مشاهده خواهید کرد و می دانید که وردپرس به طور کامل در سایت شما نصب شده است. برای ورود به صفحه مدیریت سایت جدید WordPress خود، وارد شوید.

cpanel 15 آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

نام کاربری و رمز عبور را که ایجاد کرده اید وارد کنید و روی ورود به سیستم کلیک کنید. شما می توانید با رفتن به http://yourdomain.com/wp-admin.php به این صفحه در آینده دسترسی پیدا کنید.

cpanel 16 آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

در اینجا داشبورد در سایت جدید وردپرس ما قرار دارد. شما هم اکنون می توانید پست ها، تم ها و موارد دیگر را اضافه کنید.

cpanel 17 آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

شما می توانید سایت جدید وردپرس خود را در دامنه خود دسترسی داشته باشید. توجه داشته باشید که این یک پست پیش فرض پیش ساخته است، اما اگر می خواهید این را حذف یا تغییر دهید.

cpanel 18 آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

نتیجه گیری

اگر چه وردپرس را به صورت دستی در سایت خود نصب کنید، نصب بسیار آسان تر از بسیاری از سیستم عامل های CMS است. یکی از بهترین ویژگی های وردپرس این است که شما می توانید آن را به صورت رایگان در WordPress.com استفاده کنید، آن را بر روی سایت خود نصب کنید و یا یک اسکریپت نصب کنید، یا آن را به طور مستقیم به وب سایت خود آپلود کنید. وردپرس تقریبا همان کار می کند که آیا شما آن را در سایت خود نصب کرده اید یا از نسخه ی رایگان میزبانی در WordPress.com استفاده می کنید، بنابراین سریع و آسان خواهد بود که سایت خود را به همان شیوه ای که می خواهید جستجو کنید.

دسته بندی: میزبانی وب تاریخ: ۲۸ تیر ۱۳۹۶
خرید هاست
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به هرمز آی تی می باشد.
copyright 2017 Hormoz IT - Designed and Developed Hormoz IT