09038494675
شما اینجا هستید: هرمز آی تی میزبانی وب آموزش File Manager سی پنل
آموزش File Manager سی پنل

آموزش File Manager سی پنل

مدیر فایل (File Manager) سی پنل به شما گزینه های مفیدی را برای سرعت بخشیدن به فایل های خود در سی پنل را می دهد، شما می توانید فایل ها را از این سی پنل ایجاد، آپلود، تغییر یا حذف کنید، همچنین ویژگی انتقال فایلها را به سطل زباله قبل از حذف دائمی آنها دارد، که بعدا می توان آن را بازیابی کرد.

برای باز کردن مدیر فایل (File Manager)، روی مدیریت فایل در قسمت Files کلیک کنید.

files section آموزش File Manager سی پنل

این برگه جدید را باز می شود و هنگامی که شما در File Manager هستید، یک داشبورد مانند این خواهید دید.

file manager آموزش File Manager سی پنل

File Manager سی پنل به شما اجازه می دهد انعطاف پذیری زیادی برای هدایت در فایل های خود داشته باشید.

شما می توانید از مدیر فایل (File Manager) برای انجام وظایف زیر استفاده کنید.

جستجوی فایل : برای جستجو برای یک فایل، از نوار جستجو در بالای File Manager Dashboard استفاده کنید، شما می توانید در تمام فایل های خود در public_html یا دایرکتوری فعلی جستجو کنید، سپس نام فایل را در جعبه ورودی بعدی بنویسید و برای جستجوی یک فایل کلیک کنید.

توجه :  public_html این پوشه در هاست سی پنل است، تمام فایل هایی که از دامنه وب سایت شما در دسترس هستند در این پوشه ذخیره می شوند، Index.html یا index.php در این پوشه در ابتدا بارگیری می شود، هنگامی که کسی به وب سایت شما دسترسی پیدا می کند.

تنظیمات مدیریت فایل (File Manager Settings) : برای دسترسی به تنظیمات مدیریت فایل (File Manager) در سی پنل، روی دکمه های تنظیم از بالای Dashboard کلیک کنید، شما یک Prompt را در زیر نشان می دهید.

preferences آموزش File Manager سی پنل

  • به طور پیش فرض، مدیر فایل cPanel، هنگام باز کردن cPanel، دایرکتوری اصلی حساب کاربری شما را باز می کند، اما ما می توانیم این را با انتخاب Web Root، که پوشه public_html از ریشه عمومی FTP است یا با ریشه سند Domain یا هر زیر دامنه ای که ایجاد می کنید، لغو می کند.
  • در لینوکس، فایل های مخفی در مقابل آنها تنها یک نقطه (.) دارند، مدیر فایل cPanel به طور پیش فرض آنها را نمایش نمی دهد، اما شما می توانید انتخاب کنید که فایل های پنهان را با فعال کردن گزینه Show Hidden Files (dotfiles) نمایش دهید.
  • هنگامی که یک فایل متنی را باز می کنیم که ممکن است HTML، PHP یا فایل متنی ساده باشد، cPanel یک محاوره ای برای بررسی رمزگذاری پرونده فایل را برای اطمینان از حداکثر سازگاری در هنگام ویرایش فایل باز می کند، شما می توانید این گزینه را با انتخاب – غیر فعال کردن گفتار تایید رمزگذاری عبارات غیر فعال کنید.

آموزش کار با File Manager :

ساخت یک فایل (Creating a File) : برای ایجاد یک فایل جدید، به پوشه ای بروید که در آن فایل باید ایجاد شود و سپس روی «New File» از داشبورد کلیک کنید. فوری باز می شود و از نام فایل شما می پرسد. آن را با فرمت فایل و مسیر، که فایل ایجاد می شود، وارد کنید، در نهایت روی Create New File کلیک کنید و یک فایل جدید ایجاد شود.

ساخت یک پوشه (Creating a Folder) : برای ایجاد یک پوشه یا دایرکتوری جدید، به پوشه ای بروید که در آن می خواهید پوشه را ایجاد کنید با کلیک بر روی پوشه جدید (New Folder) از داشبورد یک فورمه باز می شود تا از نام جدید پوشه خود بنویسید، نام پوشه مورد نظر خود را وارد کنید و روی ایجاد پوشه جدید کلیک کنید، پوشه جدید شما ایجاد خواهد شد.

کپی کردن (Copying) : شما می توانید یک فایل یا پوشه یا حتی چندین فایل یا پوشه را کپی کنید، برای کپی کردن یک فایل یا پرونده، آنچه را که میخواهید با کلیک روی یک کلیک روی آن کپی کنید انتخاب کنید و روی کپی کلیک کنید، مسیر پرونده ای که در آن می خواهید فایل یا پوشه را کپی کنید، را وارد کنید و روی Copy File (s) کلیک کنید.

برای کپی چندین فایل یا پوشه، با کلیک کردن بر روی فایل های دلخواه یا پوشه ها، با فشار دادن کلید Ctrl برای انتخاب چندین فایل یا پوشه، روی کپی کلیک کنید، محل مورد نظر را وارد کنید و برای کپی کردن فایل های چندگانه کلیک کنید تا کپی فایل (ها) انجام شود.

انتقال دادن (Moving) : شما می توانید فایل یا پوشه یا چندین فایل را منتقل کنید، برای انتقال یک فایل یا پوشه، یک مورد را انتخاب کنید که می خواهید با یک کلیک روی آن روی یک کلیک حرکت کنید و روی حرکت کلیک کنید، از مسیر فایل برای جابجا کردن فایل یا پوشه خواسته می شود، مسیر را وارد کنید و بر روی انتقال فایل (ها) کلیک کنید.

برای حرکت دادن چندین فایل یا پوشه، با کشیدن کلید Ctrl برای انتخاب چندین فایل یا پوشه، بر روی فایل یا پوشه دلخواه کلیک کنید و سپس بر روی حرکت کلیک کنید، مکان مورد نظر را وارد کنید و برای انتقال فایل (ها) کلیک کنید تا فایل های چندگانه را انتقال دهید.

آپلود یک فایل (Uploading a File) : برای آپلود یک فایل از اینترفیس مدیر فایل cPanel، به پوشه ای که می خواهید آپلود کنید، بروید و سپس روی آپلود کلیک کنید، رابط کاربری زیر را نشان می دهد.

file upload آموزش File Manager سی پنل

شما می توانید فایل را برای بارگذاری بکشید و رها کنید یا می توانید فایل را از دکمه Select File انتخاب کنید، اگر می خواهید مدیر فایل به طور خودکار فایل ها را با همان نام بازنویسی کند، می توانید این گزینه (Overwrite existing files) را انتخاب کنید.

دانلود یک فایل (Downloading a File) : برای دانلود فایل از مدیر فایل cPanel، شما می توانید فایل تک یا چندین فایل را تنها با کلیک روی نام فایل انتخاب کنید و روی دانلود کلیک کنید تا فایل ها را دانلود کنید.

حذف یک فایل یا پوشه (Deleting a File or Folder) : برای حذف یک یا چند فایل یا پوشه فقط فایل ها را با کلیک ماوس را انتخاب کنید و بر روی دکمه حذف کلیک کنید، اگر می خواهید فایل ها را به صورت دائمی حذف کنید، کادر فشرده را انتخاب کنید، اگر کادر انتخاب انتخاب نشود، فایل ها به پوشه حذف شده منتقل می شوند و از آنجا می توانید بعدا آنها را بازیابی کنید.

تغییر نام یک فایل یا پوشه (Renaming a File or Folder) : برای تغییر نام یک فایل یا پوشه، بر روی آن کلیک کنید و بر روی Rename کلیک کنید، شما یک فوریت برای ورود به نام فایل یا نام پوشه جدید دریافت خواهید کرد، به ترتیب نام فایل یا پوشه را وارد کنید و روی دکمه Rename File کلیک کنید تا ذخیره شود، شما همچنین می توانید نام هر فایل یا پوشه را دوبار کلیک کنید تا فایل را تغییر نام دهید.

ویرایشگر متن (Text Editor) : برای ویرایش هر فایل متنی با ویرایشگر متن ساده، فایل را انتخاب کرده و روی دکمه Edit کلیک کنید، اگر فایلی را فعال کنید، فیدبک را با رمزگذاری دریافت خواهید کرد، سپس روی ویرایش فوری کلیک کنید تا فایل را ویرایش کنید، ویرایشگر متن در یک برگه جدید باز می شود، جایی که می توانید فایل را ویرایش کنید، همچنین میتوانید از اینجا به ویرایشگر کد بروید، هنگامی که ویرایش را انجام می دهید، برای ذخیره فایل، روی ذخیره کلیک کنید.

ویرایشگر کد (Code Editor) : ویرایشگر کدرا آسان می کند برای ویرایش فایل هایی که حاوی کد هستند، این ویرایشگر رنگ بین کدها را متفاوت می کند، وقتی که این فایل ها را ویرایش می کنید.

استخراج یک فایل (Extracting a File) : برای استخراج فایل های فشرده، فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید و بر روی دکمه Extract کلیک کنید، مسیری را وارد کنید که در آن شما مایل به استخراج فایل ها هستید، File Manager سی پنل فایل دایرکتوری را ایجاد می کند و فایل را در آن استخراج می کند.

توجه (File Manager سی پنل تنها می تواند فایل هایی را که در فشرده سازی Zip، GZip و BZip2 هستند را استخراج کند.)

فشرده سازی یک فایل یا پوشه (Compressing a File or Folder) : برای فشرده سازی پوشه یا یک فایل، فایل ها را انتخاب کرده و بر روی Compress کلیک کنید، یک فورمه دریافت خواهید کرد، روش فشرده سازی را انتخاب کنید که می توانید از Zip، Gzip یا Bzip2 انتخاب کنید، از شما خواهد خواست که نام پرونده را وارد کنید، نام فایل را وارد کنید و بر روی فشرده سازی فایل (ها) کلیک کنید، پس از فشرده سازی، نتیجه به شما نشان داده خواهد شد.

مشاهده یک فایل (Viewing a File) : این گزینه به شما کمک می کند تا محتوای نوع فایل شناخته شده در رابط cPanel را مشاهده کنید، فایل مورد نظر را انتخاب کنید و بر روی View کلیک کنید، یک برگه جدید را باز می کند و محتوای فایل به شما نشان داده می شود.

برای مشاهده آموزش های بیشتر به آرشیو آموزش های میزبانی وب مراجعه فرمایید.

موفق باشید.

 

دسته بندی: میزبانی وب تاریخ: ۰۳ مرداد ۱۳۹۶
خرید هاست
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به هرمز آی تی می باشد.
copyright 2017 Hormoz IT - Designed and Developed Hormoz IT