09038494675
شما اینجا هستید: هرمز آی تی سرور مجازی, میزبانی وب هاست لینوکس اشتراکی یا وی پی اس هاستینگ:کدام گزینه مناسب است؟
هاست لینوکس اشتراکی یا وی پی اس هاستینگ:کدام گزینه مناسب است؟

هاست لینوکس اشتراکی یا وی پی اس هاستینگ:کدام گزینه مناسب است؟

shared linux hosting vs vps hosting هاست لینوکس اشتراکی یا وی پی اس هاستینگ:کدام گزینه مناسب است؟

شما یک کسب و کار درخشان دارید یا یک ایده و صدا که سزاوار جهانی شدن است، اما قبل از اینکه بتوانید یک وب سایت برای پشتیبانی آن ایجاد کنید، ابتدا باید یک پلن و برنامه برای میزبانی آن را انتخاب کنید.

هنگامی تصمیم به نوع استفاده از هاست میزبانی خود گرفته اید، شما باید گزینه های مختلف موجود را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزی برای سایت شما اهمیت دارد، اما نباید به فکر یک میزبان کوتاه مدت باشید، میزبانی که انتخاب میکنید باید بتواند نیازهای فوری شما را برآورده کند، علاوه بر این شما در هر لحظه پیشرفت می کنید و در نتیجه ترافیک سایت شما افزایش می یابد، هاست میزبانی شما باید بتواند مقیاس پذیری بالایی داشته باشد.

دو پلن خاص که می توانید نگاهی به آن ها بیندازید عبارتند از هاست لینوکس اشتراکی و وی پی اس هاستینگ، تفاوت های بسیار زیادی بین این دو وجود دارد، بنابراین بیایید دریابیم که بهترین گزینه برای شما کدام است.

هاست لینوکس اشتراکی یا وی پی اس هاستینگ:کدام گزینه مناسب است؟

هاست لینوکس اشتراکی :

هاست لینوکس اشتراکی رایج ترین میزبانی و اساسی ترین نوع میزبانی وب است، این یک نوع از سرویس میزبانی وب است که اجازه می دهد چندین وب سایت برای به صورت اشتراکی از یک سرور وب فیزیکی و منابع آن استفاده می کنند، میزبانی اشتراکی به طور منطقی خدمات و کارکرد سرور را بین وب سایت هایی که بر روی سرور قرار دارند توزیع می کند.

shared linux hosting هاست لینوکس اشتراکی یا وی پی اس هاستینگ:کدام گزینه مناسب است؟

از آنجا که شما سرور را با وب سایت های دیگر اشتراک دارید، شما از همان پایگاه داده، پهنای باند، فضای ذخیره سازی و غیره استفاده می کنید، این عمدتا خوب است زیرا این نوع میزبانی وب مقرون به صرفه و نگهداری از آن آسان است، اما قبل از اینکه به ادامه جزئیات بپردازیم به شما توصیه میکنیم موضوع قبلی را دنبال کنید : هاست ابری یا هاست اشتراکی؟

مزایای هاست لینوکس اشتراکی :

مهمتر از همه، قیمت گذاری مقرون به صرفه، جلب توجه می کند. برای مثال، پلن های میزبانی وب هرمز آی تی، فقط از ۲۰۰۰ تومان در هر ماه شروع می شود، این امر گزینه ای روشن برای کسب و کارها یا افرادی است که می خواهند یک وبسایت داشته باشند، اما آنها بودجه زیادی در اختیار ندارند.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت هاست لینوکس اشتراکی به این دلیل است که از لحاظ نگهداری فنی خیلی راحت است، ارائه دهنده سرویس میزبانی وب شما این مسئولیت را می پذیرد، بنابراین شما نیازی به مهارت های تخصصی برای کار و نگهداری سایت خود ندارید.

حتی بهتر است بگوییم، به لطف سیستم های مدیریت محتوای بسیار متنوع مانند وردپرس، اکثر مردم می توانند با یک پلن هاست اشتراکی و بدون نیاز به مهارت برنامه نویسی سایت خود را راه اندازی کنند.

اگر وب سایت کوچکی دارید و حداقل و حداکثر ترافیک را پیش بینی می کنید (به عنوان مثال حداکثر ۵۰۰ بازدید کننده در هر روز)، ممکن است نیازی به چیزی بیشتر از میزبانی وب اشتراکی نباشد.

محدودیت های هاست لینوکس اشتراکی :

محدودیت های میزبانی وب اشتراکی همان اشتراک منابع بین همه وب سایت های موجود در سرور است، این محدودیت های ذاتی می تواند تغییراتی در عملکرد سایت شما ایجاد کند، از آنجا که در سرور  چندین وب سایت به صورت اشتراکی وجود دارد، ممکن است منابع کافی در سرور وجود نداشته باشد.

به عنوان مثال، یک سایت با استفاده از هاست لینوکس اشتراکی معمولا پهنای باند زیادی برای سایت هایی ترافیک های بالایی ندارد، اگر یک صفحه در سایت شما ویروسی باشد و موجب افزایش قابل ملاحظه ای در ترافیک شود، این می تواند عملکرد سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد، که سایت شما به طور بالقوه می تواند سایر وب سایت های سرور را تحت تاثیر قرار دهد.

در حالی که ممکن است برای سایت های کوچکتر مشکلی وجود نداشته باشد، اما اگر شما یک سایت بزرگ داشته باشید که دهها هزار یا صدها هزار نفر از بازدیدکنندگان را در هر روز دریافت می کنید، مطمئنا نگران کننده خواهد بود، در یک پلن هاست اشتراکی، سایتی که این حجم از ترافیک را دریافت می کند، می تواند خرابی و عملکرد نزولی را تجربه کند.

وی پی اس هاستینگ :

به طور خلاصه “سرور مجازی“، وی پی اس هاستینگ  به طور قابل توجهی از هاست لینوکس اشتراکی قوی تر است، از ویژگی های وی پی اس هاستینگ یا سرور مجازی هاستینگ این است که میزبانی وب شما با سایر وب سایت ها به اشتراک گذاشته نمی شود، در حالی که شما هنوز هم شما در یک سرور اشتراکی هستید، در واقع سرور مجازی یک تکه از سرور اختصاصی است که برای شما درست شده است.

vps hosting هاست لینوکس اشتراکی یا وی پی اس هاستینگ:کدام گزینه مناسب است؟

سرور مجازی (VPS)، همچنین سرور مجازی اختصاصی (VDS) نامیده می شود، یک سرور مجازی است که به عنوان یک سرور اختصاصی به نظر می رسد، اما این در واقع بر روی کامپیوتری است که این قابلیت را دارد که چندین وب سایت همزمان بر روی آن نصب شوند.

مزایای وی پی اس هاستینگ :

اول و مهمتر از همه، شما در سرور میزبانی فضای بیشتری و پهنای باند بیشتری در اختیار دارید، این مهم است اگر شما قصد دارید ترافیک زیادی تولید کنید یا اگر پیش بینی رشد قابل توجهی در آینده داشته باشید.

یکی از مزایای وی پی اس هاستینگ این است که همه مواردی که برای عملکرد بهینه وب سایت خود نیاز دارید را ارائه می دهد بدون در نظر گرفتن حجم شما می توانید مطمئن باشید که وب سایت شما همیشه به منابع مورد نیاز دسترسی پیدا می کند و در سطح بالا عمل می کند.

وی پی اس هاستینگ دو چیز مهم را تضمین می کند : ثبات،قابلیت اطمینان

که دو عامل می توانند به شدت خطر خرابی و قطعی را کاهش دهند.

وی پی اس هاستینگ همچنین به شما امکان می دهد سایت خود را در طول زمان گسترش دهید، وی پی اس هاستینگ می تواند به شما در افزایش سرعت وب سایت شما کمک کند، در هر صورت، انعطاف پذیری زیادی وجود دارد.

با توجه به اینکه شما در سرور مجازی به بالاترین سطح کنترل پنل دسترسی دارید می تواند تنظیمات و کانفیگ ها مربوط به وب سایت خود را به راحتی انجام دهید.

در نهایت، می توانید جامع امنیتی بالایی را در پلن های سرور مجازی انتظار داشته باشید، میزبانی وب بر روی سرور مجازی به شما امکان می دهد تا در صورت لزوم اقدامات امنیتی شدیدی را انجام دهید، با توجه به بالا رفتن آسیب جرائم سایبری انتظار می رود تا سال ۲۰۲۱ سالانه به ۶ تریلیون دلار برسد، سرور مجازی می تواند یک دارایی مهم برای شرکت های بزرگتر باشد که نگران امنیت خود است.

معایب وی پی اس هاستینگ :

هنگامی که شما لیست طولانی از ویژگی ها را برای وب سایت خود در نظر می گیرید، شگفت آور نیست که هزینه آن بالا می رود.

شما به احتمال زیاد نیاز به یک فرد با تخصص فنی برای مدیریت سرور خود دارید، در بعضی موارد، شما حتی ممکن است نیاز به یک مدیر سیستم اختصاصی داشته باشید.

چرا هاست لینوکس اشتراکی را انتخاب کنم؟

هاست اشتراکی را به این دلایل انتخاب کنید :

 • شما فقط با میزبانی وب تجربه کرده اید و در حقیقت علاقه ای به سرمایه گذاری بزرگ ندارید
 • شما در حال برنامه ریزی راه اندازی هستید و تا به حال کسب و کار خود را راه اندازی نکرده اید
 • شما یک کسب و کار کوچک را راه اندازی می کنید و برنامه ای برای رشد و برند شدن ندارید
 • وب سایت یا وبلاگ شما نسبتا کوچک است
 • شما به فضا و پهنای باند زیادی نیاز ندارید و فقط برای تولید حداقل مقدار ترافیک (حداکثر ۵۰۰ بازدید کننده در روز)
 • شما در بودجه بسیار محدود هستید

چرا وی پی اس هاستینگ را انتخاب کنم؟

 • شما در حال کسب و کار هستید و آن را به خوبی راه اندازی کرده اید
 • کسب و کار شما متوسط یا بزرگتر است
 • شما قصد دارید تا سال آینده کسب و کار خود را به طور قابل توجهی افزایش دهید
 • شما حجم زیادی از ترافیک را تولید می کنید و نیاز به فضای قابل توجه و پهنای باند دارید
 • شما می خواهید حداکثر کنترل را بر وب سایت خود داشته باشید و می خواهید جنبه های دقیق بیشتر سرور خود را پیکربندی کنید
 • شما قصد دارید امنیت بیشتری نسبت به آنچه که یک میزبان معمولی می تواند ارائه دهد، داشته باشید
 • شما بودجه ای کافی برای پرداخت هزینه برای میزبانی وب با سرور مجازی را دارید

تصمیم گیری برای انتخاب بهترین گزینه :

در برخی از موارد انتخاب یک گزینه لزوما نمی تواند بهتر از دیگری باشد و این واقعا به نیازهای خاص شما متکی است و اینکه چقدر مایل به صرف هزینه برای آن هستید، در بسیاری از موارد، هاست اشتراکی برای کسب و کارهای کوچکتر کافی است.

از سوی دیگر، اکثر کسب و کارهای متوسط و بزرگ خواهان سرمایه گذاری در میزبانی وب در سرور مجازی هستند این به آنها کمک می کند که پهنای باند کافی برای ترافیک وب سایت وجود داشته باشد.

در این مرحله، شما باید یک درک کلی از تفاوت های کلیدی در هاست لینوکس اشتراکی و سرور مجازی داشته باشید، با دقت به بررسی ویژگی ها و همچنین مزایا و معایب هر یک از این ها به شما کمک خواهد کرد که بهترین انتخاب برای وب سایت خود داشته باشید.

آیا ویژگی های خاصی در میزبانی وب نیاز دارید که به دنبال آن هستید؟ لطفا یک نظر را در زیر بنویسید.

دسته بندی: سرور مجازی, میزبانی وب تاریخ: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶
خرید هاست
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به هرمز آی تی می باشد.
copyright 2017 Hormoz IT - Designed and Developed Hormoz IT