09038494675
شما اینجا هستید: هرمز آی تی سرور اختصاصی, سرور مجازی, میزبانی وب هاست اشتراکی یا هاست اختصاصی بهترین گزینه کدام است؟
هاست اشتراکی یا هاست اختصاصی بهترین گزینه کدام است؟

هاست اشتراکی یا هاست اختصاصی بهترین گزینه کدام است؟

best hosting هاست اشتراکی یا هاست اختصاصی بهترین گزینه کدام است؟

شما آماده شروع کسب و کار جدید خود هستید , شما نام دامنه خود را انتخاب کرده اید , شما می دانید که چه چیزی می خواهید بفروشید و می دانید مشتریان هدف شما چه کسانی هستند!

اما شما هنوز وب سایت ندارید و هنگامی که می خواهید سایت خود را راه اندازی کنید با سوالات و مشکلات ناشناخته زیادی رو به رو می شوید به عنوان مثال :

هاست اشتراکی یا هاست اختصاصی؟

هاست اشتراکی چیست؟ هاست اختصاصی چیست؟ کدام یک برای کسب و کار شما مناسب است و چگونه می توانید میزبانی مناسب را با توجه به بودجه خود انتخاب کنید؟

اگر چه میزبانی وب اشتراکی و اختصاصی با همان اهدافی که شما می خواهید سر و کار دارند، تفاوت های زیادی بین این دو وجود دارد.

انتخاب گزینه مناسب برای وب سایت جدید شما بستگی به درک کامل این تفاوت های اصلی و همچنین بررسی چند عامل کلیدی است که به شما در تصمیم گیری درست کمک می کند.

هاست اشتراکی چیست؟

shared hosting هاست اشتراکی یا هاست اختصاصی بهترین گزینه کدام است؟

هدف هاست اشتراکی ارائه خدمات میزبانی وب برای چندین وب سایت که هر کدام دارای نام دامنه اینترنتی خود هستند و بر روی یک سرور واحد قرار دارند تعریف می شود , به عبارت دیگر، سایت های دیگری مانند سایت شما بر روی سرور به طور مشترک میزبانی می شوند و منابع به طور اشتراکی در اختیار همه کاربران قرار می گیرد.

جوانب مثبت هاست اشتراکی :

هاست اشتراکی به صرفه ترین گزینه برای وب مستران است، از آنجا که شما سرور را با سایر وبسایت ها به اشتراک می گذارید، کل هزینه های عملیات سرور در میان کاربران مختلف توزیع می شود، این باعث می شود که میزبانی وب اشتراکی یک گزینه ارزان تر باشد، که کاملا منطقی می باشد اگر شما در بودجه محدود هستید.

علاوه بر این، لزوما نیازی به مهارت های فنی زیادی برای استفاده از هاست اشتراکی نیست، مسائل مانند نگهداری و امنیت توسط ارائه دهنده سرویس میزبانی وب شما مدیریت می شوند، بنابراین این مسئولیت ها به دام شما نمی رسد.

اگر شما در حال راه اندازی یک وب سایت جدید هستید و یا اگر مهارت های فنی شما کافی نیست، شما می توانید با استفاده از هاست اشتراکی کار راحتری دارید.

جوانب منفی استفاده از هاست اشتراکی :

برای هر دو طرف دو جنبه وجود دارد که به خصوص در مورد میزبانی وب اشتراکی کاملا صحیح هست علیرغم اینکه برخی مزایا وجود دارد برخی معایب نیز وجود دارد.

شاید بزرگترین نگرانی پهنای باند باشد، از آنجا که سرور میزبانی وب شما با سایت های دیگر اشتراکی است، محدودیت هایی در میزان پهنای باندی که شما باید از آن استفاده کنید وجود دارد، حتی اگر به طور فنی در پلن شما پهنای باند نامحدود وجود داشته باشد، ممکن است شما با حجم عظیمی از بازدید کننده مواجه شوید که ترافیک زیاد سایت شما ممکن است باعث خرابی شبکه یا سایر عوارض شود.

بعدی، امنیت هاست اشتراکی است، اگر چه شما میزبان وب معتبری به نام هرمز آی تی دارید که در هنگام تهدید های امنیتی کاربران را در حالت امن قرار می دهد، واقعیت ساده این است که در یک برنامه مشترک شما تهدیدهای امنیتی بیشتری برای شما وجود دارد، به دلیل اینکه سایت های دیگری با شما در سرور اشتراکی وجود دارند.

اگرچه این موارد، خوشبختانه، نادر هستند، اما تهدیدات حملات سایبری را دست کم نگیرید، به گزارش (HP)، ۳۲ درصد از شرکت ها در سال ۲۰۱۶ قربانی برخی از جنایات سایبری شدند.

هر نوع کسب و کاری حساسیت های خاص خود را دارد،  اما اگر شما یک فروشگاه تجارت الکترونیک را اداره می کنید و به طور مداوم با معاملات مالی برخورد می کنید، برای امنیت آن نگرانی بسیار بیشتری خواهید داشت، مگر اینکه به سادگی وبلاگ نویسی کنید.

هاست اختصاصی چیست؟

dedicated hosting هاست اشتراکی یا هاست اختصاصی بهترین گزینه کدام است؟

هاست اختصاصی به عنوان “اجاره و استفاده منحصر به فرد از یک کامپیوتر که شامل یک وب سرور، نرم افزارهای مربوطه و اتصال به اینترنت است می باشد.

در شرکت میزبانی وب , میزبانی شده و در شرایط عادی تنها وب سایت شما بر روی آن سرور قرار دارد.

مزایای هاست اختصاصی :

یکی از شایعترین دلایلی که وب مسترها برای میزبانی وب خود هاست اختصاصی انتخاب می کنند، عملکرد و کنترل آن است، برای مثال، اگر انتظار دارید که حجم زیادی از ترافیک را داشته باشید، سرور اختصاصی ممکن است بهترین گزینه برای مدیریت آن باشد.

به یاد داشته باشید که، به عنوان گزارش (Kissmetrics)، ۴۷ درصد از مصرف کنندگان انتظار دارند که یک صفحه وب در عرض دو ثانیه بارگیری شود، عملکرد مطمئنا چیزی است که باید به آن توجه کرد، زیرا سرعت بارگزاری پایین وب سایت شما برای بازدیدگنندگان بسیار ناراحت کننده است، می توانید در عملکرد سایت شما در موتور های جستجو نیز تاثیر گذار باشد.

شما همچنین ممکن است برخی از خطرات امنیتی را با سرور اختصاصی کاهش دهید، زیرا فقط سایت شما از سرور شما استفاده خواهد کرد، از لحاظ کنترل پیشگیرانه، شما در موقعیتی قرار دارید که می توانید اقدامات امنیتی قویتری را انجام دهید، این باعث کاهش پتانسیل حمله می شود و سایت شما کمتر حساس است.

معایت هاست اختصاصی :

دست کم، بزرگترین مشکل هاست اختصاصی افزایش هزینه است، هیچ راهی برای کاهش آن وجود ندارد، به دلیل این که یک سرور اختصاصی به طور کامل به وب سایت شما اختصاص داده شده است، این پلن ها در هرمز آی تی از ۲۰۰ تومان در ماه شروع می شود اما نسبت به وضعیت اقتصادی متغییر است و برای استعلام قیمت با پشتیبانی تماس بگیرید.

در حالی که این نمی تواند یک مشکل برای شرکت های بزرگ باشد، بلکه برای کسب و کارهای کوچکتر و افرادی که با بودجه محدود کار می کنند، مشکل ساز است.

درمورد مهارت های فنی خودتان نیز فکر کنید، اگر شما مقدار قابل توجهی از تخصص های فنی داشته باشید، می توانید از هاست اختصاصی استفاده کنید ، با این وجود اگر شما در این بخش مهارت ندارید، می تواند به سرعت برای شما مشکل ایجاد کند.

برای مثال، با میزبانی اختصاصی، شما باید بدانید که چگونه برای مدیریت سرور، و همچنین انجام وظایف اداری معمولی برای اطمینان از عملکرد مطلوب اطمینان حاصل کنید، در برخی موارد، این می تواند کل هدف میزبانی اختصاصی را نادیده بگیرد، اگر شما دائما با مسائل فنی که شما مجبور به انجام آن نیستید، برخورد کنید.

اگر چه بدیهی است که امنیت شدید یک دارایی است، این یک شمشیر دو طرفه است به این معنی که شما مسئول حفظ امنیت سرور اختصاصی خود هستید، در پایان روز، برنامه های امنیتی لازم را نصب و به روزرسانی می کنید، اگر شما نمی دانید که چه کاری انجام می دهید، می توانید به طور بالقوه ایمنی وب سایت خود را به خطر بیندازید.

مهاجمان سایبری می توانند بر روی این آسیب پذیری ها سرمایه گذاری کنند، با برخی از تهدیدات رایج تر مانند حملات انکار سرویس (DoS)، دسترسی غیر مجاز و اسکریپت Cross-Site (XSS) که از طریق آن یک مهاجم می تواند رایانه های کاربران خود را نفوذ کند.

اگر امنیت کت و شلوار قوی شما نیست، بهتر است آن را از طریق هاست اشتراکی یا از طریق استخدام  یک حرفه ای به دست کارشناس بسپارید تا خواسته های شما را انجام دهد.

هاست اشتراکی یا هاست اختصاصی بهترین گزینه کدام است؟

تصمیم گیری برای شما بسیار حائز اهمیت است زیرا :

در این مرحله، شما باید حداقل یک درک اولیه از تفاوت های کلیدی بین هاست اشتراکی و هاست اختصاصی داشته باشید، اما چگونه می دانید که ایده آل ترین گزینه برای وب سایت شما چیست؟

 • هاست اشتراکی معمولا بهترین شرط را برای شما دارد :
 • شما در حال راه اندازی یک وب سایت جدید هستید
 • شما برای داشتن حجم زیاد ترافیک برنامه ریزی نمی کنید (حداقل، نه در ابتدا)
 • شما دانش و تخصص فنی ندارید
 • شما با یک بودجه محدود کار می کنید

تصور کنید شما فردی هستید که به دنبال راه اندازی یک وبلاگ شخصی یا نمونه کارها هستید، به احتمال زیاد تنها مقدار کمتری از ترافیک دارید و نیازی به انجام سفارشی سرورهای گسترده برای حمایت از این نوع وب سایت نیستید.
شما همچنین می توانید برای استفاده بهتر از ارائه دهنده خدمات میزبانی وب خود به عنوان آچار فرانسه و بستن پیچ مهره های امنیتی استفاده کنید.

رفتن به این مسیر عالی است شما میتوانید یاد بگیرید که چگونه روند میزبانی وب کار می کند، ارائه دهنده خدمات میزبانی شما بیشتر کارهای سنگین را برای شما انجام خواهد داد، بنابراین شما می توانید بر روی ساخت و توسعه وب سایت خود تمرکز کنید، اگر بعدا به سرور اختصاصی نیاز باشد، شما همیشه می توانید با میزبان خود برای ارتقاء کار کنید.

 • از سوی دیگر، هاست اختصاصی ممکن است بهترین گزینه شما باشد :
 • شما قصد دارید در روزهای ابتدایی یا در آینده نزدیک میزان زیادی از ترافیک را دریافت کنید
 •   شما می خواهید سطح بالایی از کنترل بر روی سرور خود داشته باشید
 • شما دارای دانش فنی برای مدیریت سرور و مدیریت حداکثر انعطاف پذیری هستید
 • امنیت یک نگرانی عمده است برای شما است
 • شما بودجه قابل توجهی ندارید و از هزینه های زیادی را صرف نظر می کنید

تصور کنید شما یک کسب و کار متوسطه هستید که به طور مستقیم از سایت شما محصولات یا خدمات را به فروش می رسد، شما در حال حاضر یک کسب و کار ثابت ایجاد کرده اید، که احتمالا نیاز به مقدار زیادی از ترافیک دسترسی (که نیاز به پهنای باند یک سرور اختصاصی) داشته باشد.

عملکرد و امنیت به احتمال زیاد فوق العاده برای شما مهم است، شما ممکن است کسی را در تیم خود با مهارت های فنی مورد نیاز برای مدیریت سرور اختصاصی در حال حاضر داشته باشید و اگر شما یک شرکت موفق باشید، احتمالا به خاطر مزایایی که شما دریافت می کنید هزینه اضافی نخواهید پرداخت.

همانطور که می بینید، پاسخ درست یا غلط اینجا نیست، انتخاب بین هاست اشتراکی و اختصاصی، تصمیم گیری است که شما باید قبل از راه اندازی سایت خود انجام دهید، اما در حالی که عوامل متعددی در بازی وجود دارد، تصمیم شما باید در نهایت به نیازهای عملکرد سایت شما، نیازهای امنیتی شما، دانش فنی خود و بودجه شما برسد.

اهداف اصلی شما در انتخاب یک بسته ی میزبانی وب چیست؟  می توانید نظر خود را در زیر بنویسید.

دسته بندی: سرور اختصاصی, سرور مجازی, میزبانی وب تاریخ: ۰۹ بهمن ۱۳۹۶
خرید هاست
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به هرمز آی تی می باشد.
copyright 2017 Hormoz IT - Designed and Developed Hormoz IT