09038494675
شما اینجا هستید: هرمز آی تی سرور اختصاصی, سرور مجازی, طراحی سایت, میزبانی وب در سال ۲۰۱۸ چگونه می توان یک وب سایت ساخت و آن را مدیریت کرد؟
در سال ۲۰۱۸ چگونه می توان یک وب سایت ساخت و آن را مدیریت کرد؟

در سال ۲۰۱۸ چگونه می توان یک وب سایت ساخت و آن را مدیریت کرد؟

در دنیای امروز و در سال ۲۰۱۸ ایجاد یک وب سایت بسیار آسان است، سه مرحله ای که در زیر به شما خواهیم گفت می توانید وب سایت خود را بسازید!

  • انتخاب نام دامنه وب سایت (ثبت دامنه)
  • انتخاب میزبان مناسب (خرید هاست)
  • راه اندازی وب سایت با سیستم های مدیریت محتوا رایگان (وردپرس، جوملا، دروپال)

ثبت دامنه :

دامنه نام وب سایت نام برند شماست، این باید منحصر به فرد باشد و نام تجاری کسب و کار شما را مشتریان انتقال دهد، برای ثبت دامنه، شما باید آن را در شرکت های ثبت کننده دامنه ثبت کنید.

هاست :

server در سال 2018 چگونه می توان یک وب سایت ساخت و آن را مدیریت کرد؟

هاست یا میزبان وب یک رایانه بزرگ (سرور) است که فایل های وب سایتهای شما را ذخیره میکند، شما می توانید هاست وب سایت خود را از یک ارائه دهنده خدمات میزبانی وب تهیه کنید، هرمز آی تی یکی از این ارائه دهندگان است.

به عنوان یک خانه به هاست فکر کنید که در آن تمام کالاهای خود را ذخیره می کنید، اما به جای نگهداری لباس و مبلمان شما، فایل های کامپیوتری (HTML، اسناد، تصاویر، فیلم ها و غیره) را در یک میزبان وب ذخیره می کنید.

در اغلب موارد، اصطلاح “میزبانی وب یا هاستینگ” به شرکتی است که کامپیوتر یا سرورهای خود را اجاره می دهد تا وب سایت شما را ذخیره و اتصال وب سایت شما به اینترنت را فراهم کند تا دیگر کاربران بتوانند به فایل ها در وب سایت شما دسترسی پیدا کنند.

تفاوت هاست و دیتاسنتر چیست؟

اصطلاح “هاست” معمولا به سرور میزبان وب سایت شما گفته  می شود یا شرکت میزبانی وب این فضا از سرور را برای میزبانی وب به شما اجاره می دهد، مرکز داده یا “دیتاسنتر” معمولا به جایی اطلاق می شود که تجهیزات سخت افزاری سرور در آنجا قرار دارد.

یک مرکز داده می تواند یک اتاق، یک خانه یا یک ساختمان بسیار بزرگ باشد که مجهز به منبع تغذیه پشتیبان، ارتباطات داده های شبکه، کنترل های محیطی – یعنی. تهویه مطبوع، ضد حریق، و تجهیزات امنیتی است.

انواع میزبانی وب :

به طور کلی، چهار نوع مختلف از میزبانی وب وجود دارد : هاست اشتراکی (لینوکس،ویندوزسرور مجازی (VPS)، سرور اختصاصی، و هاست ابری.

در حالی که همه سرویس های میزبانی وب (هاست) به عنوان یک مرکز ذخیره سازی برای وب سایت شما عمل می کنند، در میزان ظرفیت ذخیره سازی، کنترل، نیاز به دانش فنی، سرعت سرور و قابلیت اطمینان متفاوتند، بیایید در مورد تفاوت های اصلی بین هاست اشتراکی، VPS، سرور اختصاصی و هاست ابری بحث کنیم.

  • هاست اشتراکی :

در هاست لینوکس اشتراکی، وب سایت شما در سرور به طور مشترک با بسیاری از سایت های دیگر قرار می گیرد، که ممکن است چند تا، صدها یا هزار وب سایت بر روی سرور قرار داشته باشند، به طور معمول، تمام وب سایت ها از منابع سرور، مانند RAM و CPU را به صورت اشتراکی استفاده می کنند.

به عنوان مثال : هزینه در هاست لینوکس اشتراکی بسیار کم است، اکثر وب سایت هایی که سطح ترافیک متوسط دارند بر روی این نوع سرور میزبانی می شوند، میزبانی اشتراکی نیز به عنوان گزینه میزبانی به طور گسترده پذیرفته شده است، زیرا به حداقل دانش فنی نیاز دارد.

  • سرور مجازی (وی پی اس هاستینگ) :

برای اینکه درک بهتری از این نوع میزبانی وب داشته باشید این مقاله را بخوانید : هاست اشتراکی یا وی پی اس هاستینگ؟

سرور مجازی (وی پی اس هاستینگ) از تقسیم یک سرور اختصاصی به تکه های کوچکتر به وجود می آید در واقع سرور مجازی بخش کوچک یک سرور اختصاصی بزرگ است.

  • سرور اختصاصی :

برای اینکه درک بهتری از سرور اختصاصی (هاست اختصاصی) داشته باشید این مقاله را بخوانید : هاست اشتراکی یا هاست اختصاصی؟

سرور اختصاصی به شما این امکان که حداکثر کنترل را بر سرور وب سایت خود داشته باشید، شما به طور انحصاری یک سرور کامل را اجاره می کنید، وب سایت شما فقط از سرور استفاده می کند.

  • هاست ابری :

برای اینکه درک بهتری از هاست ابری داشته باشید این مقاله را بخوانید : هاست ابری یا هاست اشتراکی؟

هاست ابری به وب سایت شما این امکان را می دهد که از ترافیک بالا و نامحدودی استفاده کند در هاست ابری گروهی از سرور ها که در اصطلاح به آن ها (ابر) گفته می شود اطلاعات وب سایت شما را به طور همزمان در خود ذخیره می کنند.

به طور کلی در دنیای پیشرفته امروزی و در سال ۲۰۱۸ شما باید هنگام ساخت یک وب سایت به بسیاری از جنبه های آن توجه کنید به عنوان مثال : شما از وب سایت خود چه چیزی می خواهید؟ وب سایت اطلاع رسانی، وب سایت فروشگاهی، واقعا کدام یک را می خواهید؟ همه این ها سوالاتی است که شما باید قبل از ایجاد یک وب سایت از خود بپرسید و به آن ها پاسخ دهید تا بتوانید وب سایت خود را به بهترین شکل ممکن ایجاد کنید.

موفق باشید.

 

دسته بندی: سرور اختصاصی, سرور مجازی, طراحی سایت, میزبانی وب تاریخ: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶
خرید هاست
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به هرمز آی تی می باشد.
copyright 2017 Hormoz IT - Designed and Developed Hormoz IT