09038494675
شما اینجا هستید: هرمز آی تی سرور اختصاصی, سرور مجازی, فناوری اطلاعات, میزبانی وب آموزش پیدا کردن و حذف فایل های تکراری در لینوکس
آموزش پیدا کردن و حذف فایل های تکراری در لینوکس

آموزش پیدا کردن و حذف فایل های تکراری در لینوکس

linux 1 آموزش پیدا کردن و حذف فایل های تکراری در لینوکس

این که آیا شما از لینوکس روی دسکتاپ یا سرور خود استفاده می کنید، ابزارهای خوبی وجود دارد که سیستم شما را برای فایل های تکراری اسکن می کند و به شما کمک می کند تا فضاهای اشغال را با حذف فایل های تکراری آزاد کنید. رابط گرافیکی جامع و خط فرمان هر دو در دسترس هستند.

فایل های تکراری فضای دیسک غیر ضروری هستند. پس از همه، اگر شما واقعا نیاز به یک فایل در دو مکان مختلف دارید، می توانید همیشه یک پیوند نمادین یا پیوند سخت را ایجاد کنید، ذخیره داده ها تنها در یک مکان بر روی دیسک.

FSlint

FSlint در مخازن نرم افزاری مختلف لینوکس موجود است، از جمله اوبونتو، دبیان، فدورا و سرخپوشان (رد هت). این ابزار به طور پیش فرض رابط گرافیکی مناسب را فراهم می کند، اما همچنین شامل نسخه های خط فرمان از توابع مختلف آن است. مانند بسیاری از برنامه های لینوکس، رابط گرافیکی FSlint فقط یک جلویی است که از دستورات FSlint در زیر استفاده می کند.

هرچند که اجازه ندهید که از رابط کاربری گرافیکی مناسب FSlint استفاده کنید. به طور پیش فرض، آن را با پنجره انتخاب تکراری و پوشه خانه خود به عنوان مسیر جستجوی پیش فرض باز می شود. همه شما باید انجام دهید بر روی دکمه یافتن کلیک کنید و FSlint یک لیست از فایل های تکراری را در دایرکتوری ها در زیر پوشه خانه خود را پیدا کنید. از دکمه ها برای حذف هر گونه فایل هایی که می خواهید حذف کنید، و برای پیش نمایش آنها دوبار کلیک کنید.

linux 2 آموزش پیدا کردن و حذف فایل های تکراری در لینوکس

توجه داشته باشید که سرویس های خط فرمان به طور پیش فرض در مسیر شما نیست، بنابراین شما نمی توانید آنها را مانند دستورات معمول اجرا کنید. در اوبونتو، شما آنها را زیر / usr / share / fslint / fslint پیدا خواهید کرد. بنابراین، اگر شما می خواهید تمام اسکن Fslint را در یک پوشه تک اجرا کنید، دستورات زیر را در اوبونتو اجرا می کنید:

این فرمان هرگز چیزی را حذف نخواهد کرد. فقط یک لیست از فایل های تکراری را چاپ می کند.

linux 3 آموزش پیدا کردن و حذف فایل های تکراری در لینوکس

fdupes
فرمان fdupes معمولا به طور پیش فرض نصب نمی شود، اما در بسیاری از مخازن توزیع لینوکس موجود است. این یک ابزار خط فرمان ساده است. این احتمالا راحت ترین و سریع ترین ابزار است که می توانید از آن استفاده کنید اگر شما می خواهید فایل های تکراری را در محیطی که فقط به یک خط فرمان لینوکس دسترسی پیدا می کنید و نه یک رابط کاربر گرافیکی پیدا کنید.

استفاده از آن ساده است فقط دستور fdupes را دنبال کنید و به مسیر یک دایرکتوری بروید. بنابراین،chris / fdupes / home تمام فایل های تکراری را در دایرکتوری / home / chris لیست می کند، اما در subdirectories نیست! فرمان fdupes -r / home / chris به صورت بازگشتی تمام زیر شاخه های داخل / home / chris را برای فایل های تکراری جستجو می کند و آنها را لیست می کند.

این ابزار به صورت خودکار هر چیزی را حذف نخواهد کرد، فقط یک لیست از فایل های تکراری را نشان می دهد. پس از آن شما می توانید فایل های تکراری با دست را حذف کنید، اگر دوست دارید. شما همچنین می توانید فرمان را با کلید d- اجرا کنید تا آن را به شما کمک کند فایل ها را حذف کنید. از شما خواسته می شود فایل هایی را که می خواهید ذخیره کنید را انتخاب کنید.

linux 4 آموزش پیدا کردن و حذف فایل های تکراری در لینوکس

dupeGuru
بله، ما مجددا توصیه میکنیم dupeGuru. این یک ابزار متن باز و متقارن است که بسیار مفید است، ما آن را برای پیدا کردن فایل های تکراری در ویندوز و تمیز کردن فایل های تکراری در مک توصیه می کنیم.

dupeGuru کمی راحت است زیرا در اکثر مخازن نرمافزاری توزیع لینوکس در دسترس نیست – هر چند که در مخازن آرک لینوکس موجود است. با این حال، وب سایت dupeGuru PPA ارائه می دهد که به شما امکان می دهد بسته نرم افزاری خود را در توزیع های لینوکس مبتنی بر اوبونتو نصب کنید. کاربران توزیع های دیگر لینوکس حتی می توانند آن را از منبع کامپایل کنند.

همانطور که در ویندوز و مک، dupeGuru ارائه می دهد سه نسخه مختلف – یک نسخه استاندارد برای اسکن اسکن کپی اساسی، یک نسخه طراحی شده برای پیدا کردن آهنگ های تکراری است که ممکن است پاره شده و یا کدگذاری شده متفاوت، و یک نسخه برای پیدا کردن عکس های مشابه است که شده است چرخش، تغییر اندازه یا تغییر شکل داده شده است. شما می توانید همه آنها را از وب سایت dupeGuru دریافت کنید، و هر سه در PPA اوبونتو موجود است.

این نرم افزار درست کار می کند در سیستم عامل های دیگر. آن را راه اندازی کنید، یک یا چند پوشه برای اسکن اضافه کنید و روی Scan کلیک کنید. شما یک لیست از فایل های تکراری خواهید دید و می توانید آنها را حذف کنید یا آنها را به سیستم عامل های دیگر انتقال دهید. شما همچنین می توانید به راحتی فایل را با دو بار کلیک کنید و آن را بررسی کنید.

پس از نصب، بسته اوبونتو از یک خط فرمان راه اندازی می شود – مثلا با دستور dupeguru_se برای نسخه استاندارد. به نظر می رسد که هیچ گزینه دسکتاپ به طور پیش فرض نصب نشده است. این کمبود یکپارچه سازی سیستم تنها دلیل این است که ما نمی توانیم این ابزار را به شدت توصیه کنیم، زیرا پس از نصب و راه اندازی آن، به خوبی کار می کند.

linux 5 آموزش پیدا کردن و حذف فایل های تکراری در لینوکس

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، این یک لیست کامل نیست. شما در برنامه مدیریت توزیع لینوکس بسیاری از سرویسهای تکراری فایل پیدا کردن – اغلب دستورات بدون یک رابط گرافیکی را پیدا خواهید کرد. به استثنای نیازهای خاص شما، ابزار فوق مورد علاقه ما و آنهایی است که توصیه می کنیم.

دسته بندی: سرور اختصاصی, سرور مجازی, فناوری اطلاعات, میزبانی وب تاریخ: ۲۹ تیر ۱۳۹۶
خرید هاست
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به هرمز آی تی می باشد.
copyright 2017 Hormoz IT - Designed and Developed Hormoz IT