09038494675
شما اینجا هستید: هرمز آی تی سرور اختصاصی, سرور مجازی, میزبانی وب هاست ابری در مقابل هاست اشتراکی: آنچه شما باید بدانید
هاست ابری در مقابل هاست اشتراکی: آنچه شما باید بدانید

هاست ابری در مقابل هاست اشتراکی: آنچه شما باید بدانید

cloud hosting vs shared hosting هاست ابری در مقابل هاست اشتراکی: آنچه شما باید بدانید

نگاهی به اطراف این وب در این روزها داشته باشید خواهید دید که گزینه های میزبانی وب بیشتر از همیشه وجود دارد، ارائه دهندگان امروز مجهز به ارائه ویژگی های متنوعی هستند که برای همه از سازمان های بزرگ گرفته تا شرکت های کوچک و افراد خدمت می کنند، با پلن های طراحی شده برای تطابق با تمام بودجه ها.

دو مورد از رایج ترین گزینه هایی که در جستجوی خود برای یک میزبان وب جدید روبرو می شوید عبارتند از هاست ابری و هاست اشتراکی است.

اما کدام گزینه بهتر است؟

هاست ابری یا هاست اشتراکی؟

هر کدام مزایای منحصر به فرد خود را دارد و بسته به نیاز شما ممکن است تفاوت داشته باشد، اما چگونه می دانید که کدام گزینه میزبان بهتری برای شما است؟

cloud hosting provider هاست ابری در مقابل هاست اشتراکی: آنچه شما باید بدانید

هاست ابری :

عامل اصلی تمایز میان این دو گزینه این است که هاست ابری شامل استفاده از چندین سرور می شود، در حالی که هاست اشتراکی تنها از یک سرور استفاده می کند.

cloud hosting هاست ابری در مقابل هاست اشتراکی: آنچه شما باید بدانید

داشتن دسترسی به سرورهای چندگانه می تواند سودمند باشد، زیرا اگر یک سرور دارای مشکل باشد، سایت شما به سادگی می تواند به یک سرور دیگر منتقل شود و خرابی سرور را کاربران شما متوجه نخواهند شد مانند سایت گوگل، به طور خلاصه، میزبانی ابری سطح بالایی از قابلیت اطمینان را تضمین می کند.

این کار باعث می شود که سایت هایی ترافیک بالایی دارند یا برای کسب و کارهایی که هرگونه خرابی سرور برای آن ها زیان آور است می تواند مفید باشد.

هاست اشتراکی :

این نوع از گزینه ی میزبانی وب همانطور که از نام آن پیداست فقط به این معنی است  : سایت شما در کنار وب سایت های دیگر در یک سرور مجازی یا اختصاصی است.

shared web hosting هاست ابری در مقابل هاست اشتراکی: آنچه شما باید بدانید

با پلن های هاست اشتراکی، منابع سرور مانند پهنای باند، ذخیره سازی و فضای دیسک را با سایر سایت ها  اشتراکی هستید، میزبانی وب اشتراکی یکی از رایج ترین نوع میزبانی است که شما با آن روبرو می شوید.

هرمز آی تی پلن های هاست لینوکس اشتراکی را ارائه می دهد که میتوانید از لینک مقابل آن ها را مشاهده کنید : هاست لینوکس اشتراکی

مزایای هاست ابری چیست؟

سه مزیت کلیدی برای هاست ابری وجود دارد : قابلیت اطمینان، عملکرد و امنیت.

از آنجا که سرورهای چندگانه همزمان برای هاست ابری استفاده می شوند، سایت شما به طور روزانه از قابلیت های مطلوب برخوردار است، اگر یک مشکل سخت افزاری یا نوع دیگری از خرابی وجود داشته باشد، سایت شما به سادگی بر روی سایر سرور ها لود می شود.

این نوع مجازی سازی حداکثر قابلیت اطمینان را تضمین می کند، که مخصوصا برای کسب و کارهایی که بر پایه ی فروش پیوسته محصولات قرار دارند و همچنین بهره وری و شهرت اعتماد دارند، اهمیت دارد.

علاوه بر این، از لحاظ عملکرد تا زمانی که شما با یک ارائه دهنده معتبر کار می کنید، می توانید عملکرد سطح بالایی را با سرعت بارگذاری همیشگی سریع، که در آن درخواست های دینامیکی با سرعت رعد و برق کار می کنند، انتظار داشته باشید، این ایده برای وب سایت هایی است که حجم زیادی از ترافیک را دریافت می کنند مناسب است.

در نهایت، هنگامی که بحث امنیت پیش می آید، می توانید سایت خود را با اعتماد به نفس در یک پلن میزبانی وب ابری اجرا کنید، اکثر ارائه دهندگان پروتکل های امنیتی خود را تقویت کرده اند تا از پایگاه داده ها و برنامه های کاربردی در برابر تهدیدات رایج مانند نرم افزارهای مخرب، DOS و cross-scripting محافظت کنند.

اقدامات پیشگیرانه ای مانند رمزنگاری برای محافظت از داده ها و جلوگیری از نفوذگران از نفوذ به شبکه استفاده می شود، اگر چه شما هرگز به طور کامل از یک حمله ایمنی کامل و قطعی ندارید، اما می توانید سایت خود را در آرامش در نظر بگیرید که در یک پلن میزبانی ابری امن و مطمئن است.

معایب هاست ابری چیست؟

تنها مشکل میزبانی ابری، هزینه آن است، از آنجا که ویژگی های اضافه شده آن، می توانید انتظار داشته باشید که هزینه بیشتری نسبت به هاست اشتراکی پرداخت خواهید کرد، اگر شما در بودجه محدود هستید یا نیاز به بسیاری از ویژگی های اضافی ندارید، هاست ابری احتمالا بهترین گزینه شما نیست.

به گفته برخی منابع معتبر استفاده از خدمات ابری در سال های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است، بر اساس گزارش Forbes که می گوید : “هزینه های پردازش ابری با رشد ۴٫۵ برابر میزان هزینه های فناوری اطلاعات از سال ۲۰۰۹ رو به رشد است و انتظار می رود که در سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ به میزان ۶ برابر میزان هزینه های فناوری اطلاعات در سال ۲۰۱۵ رشد کند، شرکت ها بیشتر و بیشتر به پتانسیل میزبانی وب پرداخته و منابع را بر این اساس اختصاص داده اند.

مزایای هاست اشتراکی چیست؟

قبل از اینکه این موضوع را بخوانید به شما توصیه می کنیم مقاله قبلی ما را بخوانید : هاست اشتراکی یا هاست اختصاصی؟

هدف اصلی هاست اشتراکی، میزبانی وب با هزینه کم است، از آنجا که چندین سایت در یک سرور مشترک بمیزبانی می شوند، هزینه ها توزیع می شوند، این باعث می شود که این گزینه میزبانی وب برای شما مقرون به صرفه باشد و به افراد یا شرکت ها اجازه می دهد تا وب سایت را با حداقل هزینه راه اندازی و اداره کنند، اگر پول زیادی برای هاست میزبانی در اختیار ندارید، این گزینه مناسب است.

علاوه بر این اغلب گزینه های مختلفی برای “هاست اشتراکی” وجود دارد که پیدا کردن یک پلن مناسب که نیاز های شما را برطرف کند ضروری است.
هرمز آی تی، به عنوان مثال، چهار پلن هاست اشتراکی را ارائه می دهد – برنزی،نقره ای،طلایی،الماس – که از نظر :

  • تعداد وب سایت هایی که می توانید داشته باشید
  • مجموع پهنای باند موجود
  • تعداد دامنه های پارک شده که میتوانید داشته باشید
  • تعداد ساب دامنه هایی که می توانید داشته باشید
  • مجموع فضای ذخیره ایمیل

اگر میخواهید کار خود را با هاست اشتراکی شروع کنید باید در نظر داشته باشید که چه منابعی برای شما کافی است!، به عنوان مثال اگر وب سایت شما دارای ترافیک کم است پس پلن پایه مناسب است، اما اگر دارای ترافیک زیاد هستید پلن الماس برای شما مناسب است.

معایب هاست اشتراکی چیست؟

همانطور که در ابتدا اشاره شد، شما نمیتوانید عملکرد مشابه هاست ابری را از یک پلن هاست اشتراکی انتظار داشته باشید، همانطور که می دانید میزبانی ابری از آنجا که سایت شما با استفاده از همان سرور به چندین سرور مختلف همزمان وصل است، شما در هاست اشتراکی همیشه نمی توانید تضمین کنید که منابع کافی در دسترس خواهد بود.

اگر سایت دیگری با ترافیک بیش از حد بر روی سرور باشد، می تواند بر عملکرد سایت شما تاثیر بگذارد، این می تواند در بعضی موارد منجر به مسائل مانند خرابی و کندی سرعت شود، اگر شما می توانید حجم ترافیک مورد نیاز خود را پیش بینی کنید، هاست اشتراکی ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد.

چرا هاست ابری را انتخاب کنم؟

در اینجا یک سناریو نظری برای انتخاب هاست ابری مناسب وجود دارد :

شما یک کسب و کار متوسط و بزرگ دارید که حجم زیادی از ترافیک را دریافت می کند، بازدید کنندگان شما انتظار دارند که سایت شما با کارایی بالا و سرعت مناسب لود شود و مناسب عمل کند، این فقط یک گزینه نیست بلکه یک تصمیم گیری است که آیا نمی خواهید در مورد مسائلی که می تواند به طور بالقوه در هنگام به اشتراک گذاری منابع با سایت های دیگر بوجود می آیند نگران باشید.

هر خرابی تجهیزاتی هم می تواند موفقیت بزرگی برای کسب و کار شما باشد زیرا با از کار افتادن یک سرور سایت شما قطع نخواهد شد و بر روی سرور دیگری به کار خود ادامه خواهد داد و نمیتواند به شهرتتان آسیب برساند، شما می دانید تهدید یک فاجعه است، که می تواند با اقدامات پیشگیرانه از آن پیشگیری کرد، شما نیاز زیادی به قابلیت اطمینان دارید و می خواهید در صورت وقوع فاجعه به سرورهای چندگانه دسترسی داشته باشید که برای تداوم کسب و کار شما ضروری است.

همچنین احتمال دارد که شما در آینده برای ساختن برند تجاری خود و تولید ترافیک بیشتر نیاز به افزایش منابع در آینده داشته باشید، در نتیجه، شما می خواهید بیشتر از منابع سرور مانند RAM و CPU استفاده کنید.

امنیت یکی دیگر از نگرانی های شماست، شما می خواهید داده های حساس خود را از دست ندهید و یک حمله اینترنتی می تواند کسب و کار شما را به طور موقت از کار بیندازد، که باز هم می تواند شما می توانید از هاست ابری برای رفع این مشکل استفاده کنید.

شما می توانید هزینه های اضافی خود را کم کنید، و نیازی نیست که هزینه بیشتری برای استفاده از تمام مزایای هاست ابری کنید.

چرا هاست اشتراکی را انتخاب کنم؟

بیایید به فرضیه دیگری به نام هاست اشتراکی نگاه کنیم :

شما یک شرکت کوچک یا شخصی هستید که فقط با میزبانی وب اشتراکی می توانید شروع به کار کنید، شاید شما کسی هستید که فقط به دنبال انتشار مطالب در بلاگ خود هستید و می خواهید سایت کوچک را در اینترنت داشته باشید، نیازهای شما نسبتا کم است و شما به بسیاری از ویژگی های اضافی نیاز ندارید، اما همه شما به یک میزبانی وب جامع نیاز دارید که بتواند نیاز های اولیه شما را برطرف کند.

شما حجم زیادی از ترافیک را پیش بینی نمیکنید و لزوما به عملکرد بالا نیاز ندارید، البته خرابی ایده آل نیست، اما این یک ضربه مخرب برای شما در حد یک شرکت متوسط و بزرگ نخواهد بود.

از لحاظ تخصص فنی، شما ممکن است تا حدودی در این بخش محدود باشید، شما نمی خواهید با بسیاری از مسائل فنی و پیچیده کار کنید و می خواهید مسائل فنی و تخصصی را شرکت ارائه خدمات میزبانی برای شما انجام دهد، تمرکز اصلی شما در یافت میزبانی ارزان قیمت است که بتوانید کار های خود را انجام دهید که مطابق با همان چیزی است که ما در این مقاله و همچنین مقاله های قبلی درباره هاست اشتراکی مطرح کرده بودیم.

در آخر : انتخاب بهترین نوع میزبانی برای شما به اولویت های شما بر می گردد، درک تفاوت های کلیدی میان هاست ابری و هاست اشتراکی می تواند به شما در تصمیم گیری درست کمک کند.

هنگام انتخاب میزبانی وب بیشترین ارزش را در چه چیزی می بینید؟ نظر خود را در زیر برای ما بنویسید.

هاست ابری یا هاست اشتراکی؟

موفق باشید.

دسته بندی: سرور اختصاصی, سرور مجازی, میزبانی وب تاریخ: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶
خرید هاست
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به هرمز آی تی می باشد.
copyright 2017 Hormoz IT - Designed and Developed Hormoz IT